Všechny části stromu mají léčivé účinky a z tohoto důvodu výrobky obsahují jak listy a olej, tak i kůru, aby bylo dosaženo maximálních účinků.
______________________________________________________________________________
Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.
________________________________________________________________________
Dávkování: 1 kapsle 2x denně před jídlem
___________________________________________________________________________
Upozornění: Doplněk stravy. Neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Víte, že .....
Indický šeřík, známý jako Neem nebo Azadirechta Indica (Zeder indický) je starověký strom, který má svůj původ v Indii, Srí Lance, Pákistánu, Myanmaru atd., ale dnes se už pěstuje po celém světě pro své léčivé vlastnosti. Neem je nedílnou součástí tradiční Ajurvédské medicíny v Indii. Je zdrojem léčivých extraktů a jak dokazuje Indická historie, tamní zemědělci sbírali usilovně plody těchto stromů pro jejich prospěšné léčivé účinky již v „době védy“ (přibližně 1500-600 pr.n.l.).
Neem zaznamenal v posledním půlstoletí obrovskou expanzi do všech koutů světa, kde Evropští a Američtí vědci začali podrobně zkoumat a studovat potenciální zdravotní přínosy Neemu. Už od začátku hinduismu až po dnešní moderní dobu se Neem osvědčil jako vzácná rostlina, která nám pomáhá v každodenním životě při různých onemocněních a zánětech čemuž vděčí především svým antibakteriálním a protiplísňovým vlastnostem.
Antibakteriální, antiseptické, antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti Neemu jej činí neocenitelným "domácím lékařem" v mnoha domácnostech po celém světě. Zeder Indický má česnekový zápach (prášek je bez zápachu) a nahořklou chuť a různé části stromu (semena, listy, kůra stromu, větvičky, kořen) se využívají pro různé účely.